Bombová pre neúspech vo voľbách odstúpila z podpredsedníckej funkcie Misie 21

11.12.2006 Prešov

Košice / Prešov 11. decembra (TASR) - Zakladajúca členka Misie 21 - Hnutia kresťanskej solidarity Košičanka Eva Bombová sa na sobotňajšom rokovaní predsedníc...
Košice / Prešov 11. decembra (TASR) - Zakladajúca členka Misie 21 - Hnutia kresťanskej solidarity Košičanka Eva Bombová sa na sobotňajšom rokovaní predsedníctva hnutia v Prešove vzdala podpredsedníckej funkcie.

\"Musím prebrať osobnú zodpovednosť za výsledky nielen decembrových komunálnych, ale aj vlaňajších regionálnych a tohtoročných parlamentných volieb v Košickom a Prešovskom kraji, za ktoré som bola ako podpredsedníčka zodpovedná, \" uviedla dnes Bombová pre TASR.
Bombovej sa nepodarilo získať dostatočnú podporu voličov v komunálnych voľbách, keď neúspešne kandidovala do košického mestského zastupiteľstva a neuspela ani ako kandidátka za starostku košickej mestskej časti Západ. Nedostala sa ani do miestneho zastupiteľstva.
Členkou Misie 21 Bombová ostáva. Predseda hnutia Ivan Šimko jej poďakoval za jej doterajšiu prácu, postoje a obetavosť a vyjadril nádej, že v spolupráci budú intenzívne pokračovať.
Misia 21 zaznamenala v komunálnych voľbách prvé skromné úspechy. Z približne deväťdesiatich kandidátov na poslancov mestských, miestnych a obecných zastupiteľstiev zvolili 15 jej nominantov. Okrem toho boli s podporou Misie 21 zvolení dvaja starostovia a jeden primátor.
Vo všeobecnopolitickej informácii na rokovaní predsedníctva Šimko zdôraznil, že súčasná prax démonizácie politických protivníkov, ich nálepkovania, bez toho, aby sa poctivo hodnotili konkrétne činy a ich pohnútky, je nepravdivá a pre demokratickú spoločnosť nenáležitá.
\"Takéto videnie zodpovedá situácii, keď je v krajine diktatúra. V slobodnej demokratickej spoločnosti však treba uznať legitimitu i predstavám, s ktorými nesúhlasíme. To je podstatou pluralistickej demokracie. Čierno-biele posudzovanie politických partnerov a súperov vedie k zvyšovaniu úrovne spoločenskej konfrontácie. Táto nemôže byť na prospech krajine, ani ľuďom, ktorí v nej žijú, môžu z nej ťažiť len politické strany usilujúce sa o diskreditáciu súperov za každú cenu. I za cenu nepravdy. Takto sa dnes správa opozícia voči koalícii a i naopak, koalícia voči opozícii. Nie je to dobre, a my sa musíme usilovať byť v tomto poctivejší, \" uviedol Šimko.
 

Vyberte región