V Prešove sa konala Misijná nedeľa detí

17.12.2006 Prešov

Prešov 17. decembra (TASR) - Svätou liturgiou vyvrcholila dnes v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove Misijná nedeľa detí.\r\nVyše 350 detí, ktoré b...
Prešov 17. decembra (TASR) - Svätou liturgiou vyvrcholila dnes v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove Misijná nedeľa detí.
Vyše 350 detí, ktoré budú od 24. decembra do 6. januára koledovať vo farnostiach Prešovského kraja, požehnal počas dnešnej akcie vladyka Ján Babjak, prešovský eparcha.

\"Zhruba v 20 farnostiach Prešovskej gréckokatolíckej eparchie (PGE) sa tieto deti stretávajú v Hnutí kresťanských spoločenstiev detí (eRko) a vo vyše 30 farnostiach sa zapájajú do vianočnej koledníckej akcie Dobrá novina, \" uviedol pre TASR Ľubomír Petrík z PGE. Dodal, že zhruba 400 detí z uvedenej eparchie vyzbieralo vlani počas Dobrej noviny viac ako 260 tisíc korún, ktoré plynuli na charitatívne a školské projekty v krajinách tretieho sveta. \"Týmito akciami rozvíjame v deťoch štedrosť a lásku, čím pomáhame nielen deťom v ďalekých krajinách, ale výrazne prispievame k formovaniu svedomia našich detí a cez ne aj celej spoločnosti, \" doplnil Petrík.
Dobrá novina je podľa Petríka iniciatíva pápežských misijných diel na Slovensku. Témou tohtoročného 12. ročníka noviny je Dvanásť pohľadov na život detí v Afrike.
Vlani v 1003 farnostiach a filiálok na Slovensku navštívili malí koledníci vyše 72 570 rodín. Spolu s individuálnymi darcami vyniesla zbierka v rámci Dobrej noviny viac ako 14 596 tisíc korún. Z týchto financií boli podporené projekty v Keni, Ugande, Sudáne, Etiópii, Madagaskare a pod.
 

Vyberte región