Vila Flóra v Starom Smokovci ponúka výstavu diel Miloša Semančíka

21.12.2006 Poprad

Starý Smokovec 21. decembra (TASR) - Prierez takmer tridsaťročnou tvorbou Popradčana s dušou gorala Miloša Semančíka ponúka odo dneška do 18. februára 2007 v...
Starý Smokovec 21. decembra (TASR) - Prierez takmer tridsaťročnou tvorbou Popradčana s dušou gorala Miloša Semančíka ponúka odo dneška do 18. februára 2007 výstava vo Vile Flóra v Starom Smokovci.

Pripravila ju Tatranská galéria v Poprade k životnému jubileu umelca, ktorý sa venuje drevenej plastike v duchu tradície slovenskej ľudovej drevorezby. V tvorbe využíva rôzne materiály i techniky -plastiku, koláž, drevený a kovový reliéf, maľbu na sklo či fotografiu a videofilm.
Riaditeľka Tatranskej galérie v Poprade Anna Ondrušeková označila Semančíka, ktorý sa narodil v Zamagurí, za svojrázneho a osobitého umelca s vrodenou vnímavosťou k prírode a kráse. Do detailov využíva zvláštnosti prírodných materiálov. Nájdeným kusom dreva či kameňa dáva svoje posolstvá, často odvodené z ľudových múdrostí.
\"Miloslav Semančík, rodom a dušou Zamagurčan sa svojou takmer tridsaťročnou tvorbou vymyká z radu priemerných insitných tvorcov. Nepodriaďuje sa nijakej schéme, hrá sa, neponáhľa sa, prejavuje lásku a úctu k materiálu, akcentuje myšlienkové posolstvo, a tak každý jeho výtvor je milým originálom, ale zároveň spomienkou a životným príbehom, \" doplnila riaditeľka.
 

Vyberte región