Popradský primátor a poslanci skladali sľub

21.12.2006 Poprad

Poprad 21. decembra (TASR) - V Poprade sa dnes konalo ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom staronový primátor Anton Danko (nezávislý) a 23 poslanco...
Poprad 21. decembra (TASR) - V Poprade sa dnes konalo ustanovujúce mestské zastupiteľstvo, na ktorom staronový primátor Anton Danko (nezávislý) a 23 poslancov zvolených v decembrových komunálnych voľbách zložilo sľub. Hosťom slávnostnej časti úvodného rokovania mestského parlamentu bol minister spravodlivosti Štefan Harabin.

\"Zmenil sa počet poslancov mestského zastupiteľstva z 31 v predchádzajúcom volebnom období na 23, čo je o osem menej. Budú mať možno viac práce, ale bude to aj racionálnejšie. V komunálnych voľbách zväčša vyhrávajú učitelia a lekári. Teraz sú tam aj právnici a ďalšie profesie, \" povedal pre TASR poslanec Dušan Žiška.
Novozvolení poslanci následne na prvom pracovnom zasadnutí schválili návrh nového Štatútu mesta Poprad, ktorý zohľadňuje aktuálne legislatívne zmeny. Viceprimátorom Popradu sa stal Gustáv Dobák (KDH), ktorý zastával túto funkciu aj v predchádzajúcom období. Poslanci schválili tiež zloženie Mestskej rady a šiestich komisií.
Ako konštatoval pre TASR primátor Danko, jeho prioritou v novom volebnom období bude bytová výstavba pre mladé, menej solventné rodiny. V uplynulom štvorročnom období akcentoval popradský primátor najmä oblasť dopravy.
Nasledujúce Mestské zastupiteľstvo v Poprade zasadne 25. januára 2007.
 

Vyberte región