Nové samosprávne orgány Bardejova chcú zvyšovať zamestnanosť v meste

21.12.2006 Bardejov

Bardejov 21. decembra (TASR) - Hlavnou ambíciou novozvolených orgánov samosprávy mesta Bardejov v novom funkčnom období má byť udržanie a zvyšovanie zamestna...
Bardejov 21. decembra (TASR) - Hlavnou ambíciou novozvolených orgánov samosprávy mesta Bardejov v novom funkčnom období má byť udržanie a zvyšovanie zamestnanosti v meste. Uviedol to v príhovore na dnešnom prvom zasadnutí zastupiteľstva staronový primátor Boris Hanuščak.

Hanuščak a aj všetkých 25 zvolených poslancov mestského parlamentu zložili sľub.
Do kreovania ďalších orgánov sa poslanci nepustili. Neustanovili ani mestskú radu, či zástupcu primátora. Toho nemala bardejovská samospráva celé minulé volebné obdobie.
Hanuščak, ktorý je podpredsedom krajskej rady Smer-u - SD v Prešove, chce v nastavajúcich štyroch rokoch venovať viac pozornosti obytným štvrtiam, ďalej ich skultúrniť, zvýšiť v nich čistotu a poriadok.
Hanuščakova pozícia v primátorskom kresle v poradí v treťom funkčnom období za sebou je pevnejšia ako pred štyrmi rokmi. Vtedy mu ako kandidátovi desiatich politických subjektov priamo vyjadrili v parlamente podporu iba štyria poslanci za koalíciu HZDS, SDĽ a SNS, v opozícii zostala 21-členná skupina poslancov za koalíciu KDH, SDKÚ a DS.
V novom zastupiteľstve sú stranícke sily rozložené rovnomernejšie. Koalícia Smer - SD, ĽS - HZDS, SF, HZD, ANO a KSS, za ktorú sa Hanuščak uchádzal o priazeň voličov, má 12 miest. Pridal sa k nim jeden zvolený poslanec za SNS. Opozičnú koalíciu SDKÚ - DS a KDH tvorí 11 poslancov a jeden je nezávislý.
Navyše Hanuščak so ziskom 5091 hlasov výraznejšie porazil svojho najvážnejšieho protivníka. Bol ním Miroslav Mačej za koalíciu SDKÚ - DS a KDH, ktorého volilo 1927 občanov. Pred štyrmi rokmi vyhral Hanuščak len o 70 hlasov pred Pavlom Tarcalom, nominantom KDH.
 

Vyberte región