Liptáci sa všemožne pripravujú na blížiacu sa zimnú sezónu

04.11.2014 Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš 4. novembra (TASR) – Liptovské strediská cestovného ruchu sa všemožne pripravujú na blížiacu sa zimnú sezónu. Oficiálne sa začne 5. decembra ozdobením a rozsvietením vianočného stromčeka vo vrcholovej lanovkovej stanici na Chopku zástupcami oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR) susedných regiónov Liptova a Horehronia.

„Po obnovení lanovkového prepojenia severu a juhu Chopka a celých Nízkych Tatier sme predvlani založili túto jedinečnú tradíciu spoločného otvárania zimnej sezóny. Robíme všetko preto, aby sme náš región dostali na mapu najvyhľadávanejších stredoeurópskych lyžiarskych destinácií,“ uviedla riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Liptáci s 15 lyžiarskymi strediskami s viac ako 70 km zjazdoviek, 72 vlekmi a lanovkami si podľa nej sľubujú veľa od novej leteckej linky medzi Popradom a Rigou. „Turisti z Lotyšska, Estónska, Litvy a severnej Európy to takto budú mať k nám bližšie ako do Álp. Zásluhou rozsiahlych investícií z posledného obdobia ponúkajú naše strediská porovnateľnú kvalitu služieb,“ skonštatovala.

„Najväčší potenciál na oslovenie domácich i zahraničných návštevníkov majú lyžiarske pobyty v kombinácii s wellnessom a pobytom v akvaparku. Veríme, že mnohých záujemcov o lyžovačku u nás presvedčili neustále výborné snehové podmienky počas minulej zimy aj napriek značnej nepriazni počasia,“ vysvetlila manažérka strediska Jasná–Nízke Tatry Petra Šuhajdová.

Liptovské strediská cestovného ruchu zameriavajú podľa Bartkovej čoraz väčšiu pozornosť aj na vytváranie podmienok na bežecké lyžovanie. „Počas zimy bude k dispozícii viac ako 100 km upravených tratí rôznej náročnosti, aby mohli mnohí, ktorí hľadajú alternatívu k zjazdovému lyžovaniu, obdivovať na bežkách nádhernú scenériu liptovskej prírody,“ dodala.
 

Vyberte región