Počas Mikulášskej nádielky v piatok v Prešove uzavrú Hlavnú ulicu

03.12.2014 Prešov

Prešov 3. decembra (TASR) – Deň sv. Mikuláša oslávia v Prešove aj tento rok podujatím Mikulášska nádielka, ktoré tento rok napíše už svoju 19. kapitolu života. Keďže Mikuláš pripadá tentoraz na sobotu, Mikulášska nádielka sa v centre Prešova uskutoční v piatok (5. 12.) od 16.00 h do 18.00 h. V tom čase bude Hlavná ulica uzavretá a organizátori z toho dôvodu presmerujú aj mestskú hromadnú dopravu.

Ako informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová, úplne uzavretá bude Hlavná ulica v úseku od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s ulicou Hurbanistov v obidvoch smeroch. Cestná premávka bude vedená po priľahlých komunikáciách na uliciach Duklianska, Vajanského, Grešova, Masarykova, Levočská, Remscheidská, Okružná a Štefánikova.

„Mestská hromadná doprava bude presmerovaná po náhradnej trase cez ulice Levočská, Remscheidská, Okružná, Štefánikova a Masarykova. Trolejbusová doprava bude nahradená autobusovou, prípadne bude premávať po obchádzkovej trase cez ulicu Obrancov mieru, so zabezpečením kyvadlovej autobusovej dopravy v dostatočnom rozsahu. Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. zriadi dočasnú zastávku len na výstup na Remscheidskej ulici asi 150 až 200 metrov za križovatkou s Levočskou ulicou,“ uviedla hovorkyňa.

Súčasťou programu Mikulášskej nádielky bude aj tento rok spoločné rozsvietenie vianočného stromčeka, ktorý bude dominantou vianočnej výzdoby na prešovskom námestí. Chýbať nebude kultúrny program a sladkosti a drobnosti pre najmenšie deti. Vyžrebované budú aj stovky cien, ktoré deti dostanú na základe splnenej úlohy na letáku, distribuovanom do všetkých materských a základných škôl v meste. Súťaž trvá do štvrtka (4. 12.), dokedy možno návratku z letáka spolu s vyriešenou úlohou poslať na adresu Mestského úradu v Prešove na Jarkovej ulici alebo ju doručiť osobne. Zapojiť sa môžu prešovské deti do 15 rokov.
 

Vyberte región