Zdokonalený procesor INTEL XEON MP zvyšuje výkon o 25 percent

05.03.2004 Celý región

Spoločnosť Intel dnes ohlasuje dostupnosť zdokonaleného procesora IntelŽ Xeon
Tento procesor prináša v porovnaní s predchádzajúcimi verziami až o 25 percent vyšší výkon, čo zákazníkom umožní konsolidáciu mnohých aplikácií na menší počet serverov.

“ Vyššia pracovná frekvencia a väčšia vyrovnávajúca pamäť nového procesora Intel Xeon MP zabezpečí výrazný nárast výkonu a na podnikovom trhu jedinečný pomer cena/výkon, ” hovorí Tom Garrison, riaditeľ podnikového marketingu spoločnosti Intel v oblasti EMEA. “ Nové procesory sú kompatibilné s predchádzajúcimi generáciami systémov s procesormi Intel Xeon MP, a prinášajú tak užívateľom okamžitý nárast výkonu a nadštandardnú návratnosť investícii do IT. ”

Nový procesor Intel Xeon pracuje s taktom 3,0 GHz a má 4 MB vyrovnávajúcej pamäte tretej úrovne. Procesor Intel Xeon MP má širokú užívateľskú základňu medzi podnikovými zákazníkmi, okrem iného aj v spoločnostiach AIG SunAmerica, Inc. , Coremetrics, Inc. , MAXDATA, Mohawk Industries, Inc. , Partners HealthCare System, Pilgrim’ s Pride Corporation, UFJ Bank Limited, The Weather Channel, Telecom Italia, Oxford University a Deutsche Post AG.

Deutsche Post AG previedla svoje základné ekonomické aplikácie (SAPŽ R/3*) na procesory Intel Xeon MP s 4MB iL3 cache. “ Upgrade na procesor Intel Xeon MP s taktom 3 GHz a 4MB vyrovnávacej pamäte iL3 nám zabezpečí zhruba o 25 % rýchlejšie spracovávanie uzávierok, “ povedal Bernhard Kraft zo spoločnosti Deutsche Post, IT Solutions GmbH.

Procesor Intel Xeon MP prináša široké možnosti škálovateľnosti v jedinečnej cenovej hladine predovšetkým pre potreby podnikových aplikácii a stredne veľkých dátových skladov, čo zahŕňa nasadenie v oblasti spolupráce skupín, aplikačných serverov, podnikového plánovania zdrojov, správy dodávateľského reťazca, podnikových informačných systémov a riadení vzťahov so zákazníkmi.
 

Vyberte región