Cesta na Hrebienok bude vo štvrtok večer miestom Krížovej cesty

02.04.2007 Poprad

Vysoké Tatry 2. apríla (TASR) - Jarnú lyžovačku si budú môcť užívať návštevníci Vysokých Tatier počas nadchádzajúcej Veľkej noci na Štrbskom Plese i v Lomnickom sedle. Tatranci očakávajú zvýšený prílev ...
Atmosféru Veľkého týždňa umocní Krížová cesta pod holým nebom. Na štvrtkový večer ju pripravili farské úrady v Novom Smokovci a Novej Lesnej. Účastníci sa zídu o 18.30 hod. v polovici cesty na Hrebienok, v miestach, kde sa križujú kabínky pozemnej lanovky.
Pestrý program pre návštevníkov pripravili Tatranské lanové dráhy (TLD) od piatku do nedele na Skalnatom plese i v Tatranskej Lomnici. Nebudú chýbať športové preteky, hudba, ľudové zvyky a pre fanúšikov motorizmu sú pripravené predvádzacie jazdy.
V sobotu bude veselo v areáli FIS na Štrbskom Plese, kde bude Veľkonočná show doplnená o ponuku zabíjačkových špecialít a ukážky zdobenia veľkonočných kraslíc.
Veľkonočnú nedeľu v Smokovci obohatí koncert 25-členného Magic orchestra so sólistkou Opery Štátneho divadla v Košiciach Tatianou Paľovčíkovou a finalistkou prvej série Slovensko hľadá Superstar Petrou Humeňanskou. Koncert bude v hoteli Bellevue a bezplatný vstup na podujatie je darčekom mesta Vysoké Tatry, ktoré si pripomína 60. výročie vzniku.
Počas sviatočného víkendu vyjde na trať aj historická električka Kométa, ktorá je atrakciou najmä pre deti. Z popradskej železničnej stanice vyrazí v nedeľu ráno a počas dňa prejde všetkými zastávkami Tatranskej elektrickej železnice.
Ján Bendík z oddelenia kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry dodal, že v porovnaní s vlaňajškom vynechali z programu pondelkové oblievačky v podaní folklórneho súboru. Dôvodom bol nízky divácky záujem.
 

Vyberte región