V ĽS HZDS prevláda podľa Z. Kramplovej podpora V. Mečiarovi

23.04.2007 Prešov

Prešov 23. apríla (TASR) - Osemdesiat- až deväťdesiatpercentnú podporu získal na doterajších okresných snemoch Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) súčasný predseda Vladimír Mečiar.
Ako dnes v Prešove informovala ústredná tajomníčka ĽS-HZDS Zdenka Kramplová, ohlásenej kandidatúre Viliama Vetešku dali plnú podporu len štyri okresy.
\"Situácia je, myslím si, dosť jasná, \" uviedla na margo týchto poznatkov. Za Veteškovu kandidatúru sa vyjadrili na okresných snemoch v Pezinku, Púchove, Považskej Bystrici a v Žiline. Na okresných snemoch v Piešťanoch, Trnave a v Novom Meste nad Váhom prijali stanovisko, aby sa zmenili stanovy ĽS-HZDS a aby funkcia predsedu bola rozdelená. Mečiar by mal byť čestným predsedom a Veteška výkonným.
Kramplová spresnila, že zo 79 okresov nemali schôdzu už len v troch, dnes sa koná v Medzilaborciach, v piatok 27. apríla bude v Hlohovci a v Nových Zámkoch. Vyjadrenia okresných snemov však nemajú hlavné slovo pri určovaní toho, kto by mal kandidovať na predsedu ĽS- HZDS. Toto právo prináleží krajským snemom, ktoré začínajú rokovať od posledného aprílového víkendu, republikovému predstavenstvu a napokon delegáti republikového snemu volia predsedu strany.
 

Vyberte región