Rozšírené vedenie SNS rozhodlo o podpore zjemnenej verzie novely Zákonníka práce

27.04.2007 Bardejov

Bardejov 27. apríla (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) podporí v parlamente \"zjemnenú\" verziu novely Zákonníka práce. Pred novinármi to po dnešnom zasadnutí rozšíreného vedenia strany v Bardejove povedal predseda ...
Slotovi sa od začiatku nepáčil návrh novely z dielne ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny v tom, aby odborárski predáci boli platení zamestnávateľmi. Ako dnes uviedol, pristúpili na kompromis, že predákom zaplatia zamestnávatelia mesačne 16 hodín v tých firmách, kde je minimálne 50 členov odborov. \"Aj k tomu mám výhrady, ale naše rozhodnutie je kolektívne, \" poznamenal Slota. Spokojný bol však s tým, že sa \"podarila určitá vyváženosť\". Ako dodal, \"nemôžeme povedať, že sme absolútne spokojní, ale to sa nikdy nedá charakterizovať, keď ste v koalícii\".
Predsedníctvo SNS rozšírené o členov ministerského a poslaneckého klubu je proti tomu, aby odborárski predáci mohli kedykoľvek zastaviť výrobu, ak sa im nebudú pozdávať bezpečnostné pomery vo využívaných technológiách. \"Nech sa obrátia na súd, ale nech nezastavujú prácu, \" konštatoval Slota.
O otázkach závislej činnosti v návrhu novely Zákonníka práce bude predseda SNS rokovať v prvý májový týždeň ešte s ministerkou Vierou Tomanovou a s členmi poslaneckých klubov vládnej koalície. Stretne sa aj s predsedom Rady Odborového zväzu KOVO Emilom Machyňom.
\"Sme presvedčení, že takto upravený Zákonník práce prejde, \" poznamenal Slota.
Prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová k tomu dodala, že návrh má teraz vyváženosť medzi požiadavkami zamestnávateľov a Konfederácie odborových zväzov.
 

Vyberte región