(t)urban fest 2007 bude 25.-26. mája 2007

30.04.2007 Prešov

Vždy mi v našom meste chýbali festivaly. Zopár ich tu bolo, ale nie všetky dokázali udržať kontinuitu. Festivalová atmosféra je festivalová atmosféra.
Jeden z pozitívnych pokusov o festival, je (t)urban fest.
(t)urban fest má za sebou dvojročnú tradíciu pokračujúcu aj tento rok v priestoroch Hotelovej akadémie, bývalého skateparku. Nie je to festival zameraný len na prezentáciu kapiel a dídžejov. Hlavnou úlohou (t)urbanu je naučiť ľudí niečo nové vo workshopoch zameraných na rôzne druhy umenia a pohybu. Teda zapojiť ľudí aj aktívne, obohatiť ich o nové skúsenosti. Už počas minulých ešte trochu škrípajúcich rokov sa to (t)urbanu z časti podarilo.
Tohtoročný (t)urban bude každopádne stáť za to. Organizátori sa zhodli na festivalovej téme paradoxy, a v duchu paradoxov, sa bude niesť už 11.máj na pešej zóne, kde sa uskutoční umelecký happening na túto tému. Divadelníci, výtvarníci a bongeri predvedú od druhej popoludní časť svojho umenia. A aj takýmto spôsobom spropagujú svoje workshopy.
Tento rok sa budete môcť zapojiť do tvorivých dielni ako divadelná, výtvarná, bongovacia, žonglovacia, jojo dielňa, dielňa hardweare bižutérie, capoeristická dielňa, industriálna dielňa... Popri tvorivých dielňach prebiehajúcich 25. a 26. mája v bývalom skateparku. počas dňa a vo večernom programe vystúpia djs (dj nula, dj eddiz-on, break!fast+overmind a yahwe soundsystems... )a kapely (Karavána(SNV), zZub(PO), Komplex(CZ), Dalla mattina alla sera(SB), Dilemma(KE), April bias(PO)).
Program festivalu bude súčasne prebiehať aj v kníhkupectve a kaviarni Christiania (na Hlavnej ulici), kde sa festival začne už vo štvrtok 24. mája vernisážou fotografií Henryho Brandona. V piatok a v sobotu sa v Christianii budú premietať bloky krátkych filmov.
A ako sa na každý festival patrí organizátori nezabudli ani na afterparty, ktorá sa v piatok uskutoční vo Wave a v sobotu v Milwaukee.

Organizátorom podujatia je občianske združenie Cirkus 49. (Štyridsiatadeviata rovnobežka spája Prešov napríklad aj s mekkou kultúry Parížom. ) Medzi aktivity tohto občianskeho združenia patrí napríklad aj vydávanie časopisu Egoistova pazucha, Short movies fest, Vernisáže... Viac informácii na www.cirkus49.org alebo na e-mailovej adrese info@cirkus49.org.
 

Vyberte región