Na konferenciu o metalografii prišli do Tatier odborníci nielen z Európy

02.05.2007 Poprad

Vysoké Tatry 2. mája (TASR) - V kongresovom centre Academia v Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách sa dnes začala trojdňová medzinárodná konferencia Metallography 2007. Konferencia sa zaoberá materiálovými aspektmi konštrukcií ...
Ide už o 13. ročník reprezentatívnej konferencie za účasti vyše 200 odborníkov z 12 európskych krajín, ale aj USA, Japonska, Egypta, Izraelu a Číny. Odborníci budú diskutovať najmä o vzťahoch medzi štruktúrou a vlastnosťami rôznych kovových, ale aj nových moderných materiálov. Ide napríklad o nanokryštalické, keramické materiály, supravodiče či povlaky.
Zaujímavosťou podujatia je sekcia archeometalurgie, ktorá sa venuje štúdiu štruktúry kovových archeologických artefaktov a umožňuje tak archeológom bližšie sa oboznámiť s vtedajšou úrovňou spoločnosti.
Program dopĺňa worshop na tému \"Kovové materiály na Slovensku a vo svete - včera, dnes a zajtra\". Súčasne osem zahraničných firiem predstavuje prístrojovú techniku určenú na štúdium kovov.
Hlavným organizátorom medzinárodnej konferencie je Katedra náuky o materiáloch Hutníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.
 

Vyberte región