Prešovské Euro Info Centrum ponúka potravinárom účasť na akcii v Gdansku

13.05.2007 Prešov

Prešov 13. mája (TASR) - Bezplatnú účasť na kooperačnom podujatí pre slovenských potravinárov pod názvom Food Event 2007 v poľskom meste Gdansk v dňoch 24. - 25. mája ponúka Euro Info Centrum (EIC) v Prešove.
Akcia sa uskutoční ako súčasť realizácie projektu CrossBo II podporeného Európskou úniou na posilnenie spolupráce medzi malými a strednými podnikmi. EIC pri Regionálnom poradenskom a informačnom centre (RPIC) v Prešove je partnerom projektu za slovenskú stranu.
Ako TASR informovala vedúca EIC Mária Radvanská, priebežne sa podieľajú na rôznych kooperačných podujatiach, no pre cieľovú skupinu potravinári pracujú po prvýkrát. Na gdanské podujatie je zatiaľ registrovaných vyše 100 spoločností, a to zo Švédska, Talianska, Španielska, Nemecka, Veľkej Británie, Slovenska, Litvy, Nórska, Lotyšska, Estónska, Čiech, Poľska a Indie. Mnohé z nich hľadajú dodávateľov mliečnych, mäsových či eko výrobkov, ďalej alkoholických nápojov, plastových obalov a podobne. Zároveň hľadajú distribútorov a odberateľov svojich potravinárskych výrobkov, obalov a strojov. Podujatie je vhodné pre aktívne spoločnosti, ktoré hľadajú nové kontakty, už pôsobia v medzinárodnom obchode alebo majú úmysel začať medzinárodnú spoluprácu.
Food Event 2007 je sprievodnou akciou veľtrhu Delikatesy 2007 (Lahôdky), ktorý je zameraný na potravinárske výrobky a ich spracovanie, stroje a obaly, dizajn a logistiku potravinárskych výrobkov. Aj preto - podľa Radvanskej - účasť na ňom môže byť pre firmy veľmi efektívna.
Viac informácií o podujatí je na stránkach RPIC Prešov - Euro Info Centra http://www.rpicpo.sk/ a na web stránke projektu www.euroinfo.se/CrossBoII, kde sa nachádza aj katalóg doposiaľ prihlásených firiem.
 

Vyberte región