Poľská pláž Šwinoujšcie získala ocenenie kvality desiaty raz za sebou

01.06.2015 Celý región

Varšava 1. júna (TASR) - Poľská pláž Šwinoujšcie pri pobreží Baltského mora získala desiatykrát po sebe tzv. Modrú zástavu - ocenenie pre najčistejšie a najkvalitnejšie pláže a prístavy sveta. Uviedla to dnes poľská tlačová agentúra PAP.

Pláž Šwinoujšcie, ktorá sa nachádza na severozápade Poľska, ocenia na slávnostnej ceremónii začiatkom júla tohto roka.

Okrem tejto pláže dostalo Modrú zástavu ešte ďalších 26 poľských pláží a päť tamojších prístavov ležiacich na pobreží Baltského mora.

Modrá zástava je dobrovoľnícke environmentálne označenie, ktoré dosiaľ získalo už vyše 4000 pláží a prístavov v 49 krajinách Európy, Južnej Afriky, Maroka, Tuniska, Nového Zélandu, Brazílie, Kanady či Karibiku.

Zámerom uvedeného ocenenia je podporovať udržateľný rozvoj pláží a prístavov na základe prísne stanovených kritérií. Tie sa netýkajú len kvality vody, vzdelávania a informácií z oblasti ekológie, ale aj manažmentu týkajúceho sa životného prostredia, bezpečnosti na plážach a ďalších poskytovaných služieb.

Všetky Modré zástavy sa udeľujú naraz v rámci jednej sezóny. V prípade, že počas sezóny dôjde k porušeniu kritérií, prípadne k zmene podmienok, ocenenie môžu pláži odobrať.

Program Modrá zástava funguje pod záštitou mimovládnej neziskovej organizácie Nadácia pre environmentálne vzdelávanie (FEE).
 
 
 
 
 

Vyberte región