Premiér Fico diskutoval v Poprade o efektivite štátnej správy

31.05.2007 Poprad

Poprad 31. mája (TASR) - Predseda vlády Robert Fico dnes v Poprade diskutoval s prednostom Obvodného úradu Petrom Šucom o efektivite štátnej správy a so študentmi gymnázia D. Tatarku o európskych témach, napríklad otázkach ...
Fico pripomenul, že 1. júla 2007 končia krajské úrady. \"Je to krok, ktorý je vážnym rozhodnutím smerom k šetreniu v oblasti štátnej správy. Vláda, ktorej som predsedom, chce ísť ďalej, chcela by integrovať špecializovanú štátnu správu so všeobecnou, aby bolo čo najmenej úradov a ľudia nachádzali služby pod jednou strechou, \" uviedol v rozhovore pre TASR.
S prednostom Šucom premiér hovoril aj o rozvoji Popradu, rozširovaní leteckého spojenia regiónu s Londýnom či Prahou a skvalitňovaní cestnej infraštruktúry v nadväznosti na cestovný ruch.
V rámci pracovnej návštevy Popradu informoval Fico študentov gymnázia o postoji Slovenska k ďalšiemu rozširovaniu Európskej únie (EÚ), hovoril o spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike EÚ najmä z pohľadu dvoch káuz - Irak a Kosovo. Dotkol sa tiež otázok Schengenu, kde chce Slovensko vstúpiť 1. januára 2008 a eura, ktoré plánuje zaviesť 1. januára 2009. \"Sú to témy, o ktorých v každom prípade treba so študentmi hovoriť, \" uviedol premiér.
Na otázku o odleve absolventov škôl do zahraničia, kam odchádzajú za prácou najmä mladí z východného Slovenska, predseda vlády konštatoval, že \"najväčšou výzvou pre túto vládu je vytvárať atraktívne pracovné miesta, aby vzdelaní ľudia zostávali doma, prípadne aby tí, ktorí sú už vonku a robia tam nekvalifikovanú prácu, sa vrátili naspäť\". Dodal, že na druhej strane možnosť pohybovať sa vo svete je pre mladých ľudí dobrou skúsenosťou, ale mali by \"zakoreniť\" na Slovensku.
 

Vyberte región