V cross country triumf Schurtera, Lamiovci nedokončili

14.06.2015 Celý región

Baku 13. júna (TASR) - Švajčiarsky reprezentant v horskej cyklistike Nino Schurter získal na 1. európskych hrách v Baku zlatú medailu v cross country. V sobotňajšej súťaži dosiahol čas 1:41:04 h, o 13 sekúnd lepší ako jeho krajan Lukas Fluckiger. Tretí skončil ďalší švajčiarsky pretekár Fabian Giger (+33 s). Schurter napodobnil úspech Jolandy Neffovej, ktorá suverénnym spôsobom ovládla ženskú súťaž.

Bratská dvojica Slovákov František a Michal Lamiovci preteky nedokončili, keďže ich najlepší predbehli o celé kolo. "Boli ťažké podmienky, veľmi teplo a silný vietor, takže preteky boli náročné a bolo ťažké ich dokončiť. S takýmito podmienkami som sa zatiaľ nestretol, ale viem si predstaviť aj lepšie. Trať bola krátka a rýchla, takže prví pretekári nás dobehli o kolo. Môj výsledok nepovažujem za neúspech, ale mohol byť lepší," povedal mladší z dvojice František.

Dvadsaťjedenročného pretekára klasifikovali na 26. priečke, o sedem rokov starší Michal skončil 28. "Vôbec som sa necítil dobre. Ani mi tak veľmi nevadilo to počasie, ale celé preteky som sa nevedel poriadne rozbehnúť. Trápil som sa. Išiel som len, aby som prišiel do cieľa. Nechcel som to vzdať," povedal.

Výsledky - horská cyklistika - cross country mužov:

1. Nino Schurter 1:41:04 h, 2. Lukas Fluckiger 1:41:17, 3. Fabian Giger (všetci Švajč.) 1:41:37 ..., 26. František LAMI + 1 kolo, 28. Michal LAMI (obaja SR) + 1 kolo
 

Vyberte región