Vyše 100 detí v Prešovskom kraji sa zapojilo do súťaže v tvorbe komiksov

01.06.2007 Prešov

Prešov 1. júna (TASR) - Vyše 100 detí v Prešovskom kraji sa zapojilo do tretieho ročníka súťaže v tvorbe komiksov pod názvom Moje nie zlu.
Laureátov ocenili na dnešnom vyhodnotení v Prešove a pri tejto príležitosti sa konala vernisáž výstavy najlepších prác. V budove Šarišského osvetového strediska (ŠOS) v Prešove bude inštalovaná do 14. júna.
Víťazkou v kategórii žiakov základných škôl (ZŠ) prvého stupňa sa stala Kristína Angelovičová z Pečovskej Novej Vsi v okrese Sabinov. Medzi žiakmi ZŠ druhého stupňa minuloročné prvenstvo obhájila Zuzana Kráľová zo Stropkova, teraz sa však delila oň s Marekom Tartaľom z Prešova.
Podľa metodičky ŠOS Ivety Sýkorovej nemajú informácie, žeby ešte niekto na Slovensku takúto súťaž pre deti robil. Účasť na práve skončenom ročníku bola vyššia ako pred rokom a, ako povedal predseda poroty vysokoškolský pedagóg Michal Tokár, vzrástla aj kvalita spracovaných komiksových príbehov. Neboli už len prvoplánové a zvlášť sa posunula k lepšiemu tvorba bubliniek, v ktorých autori dávajú slovo svojim komiksovým hrdinom. Navyše dobre sa zhostili stanovenej témy - boj proti zlu v akejkoľvek podobe.
Dovedna ocenili 24 súťažiacich, 15 z nich dostali čestné uznania.
 

Vyberte región