Vlček s Tarrom skončili vo finále K2 na 1000 m štvrtí

15.06.2015 Celý región

Mingačevir 15. júna (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil vo finále K2 na 1000 m na 1. európskych hrách štvrté miesto. Úradujúci majstri sveta zaostali v azerbajdžanskom Mingačevire o vyše dve sekundy za víťaznými Maďarmi Zoltánom Kammererom a Tamásom Szalaiom.

Striebro získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s Marcusom Grossom. Bronz si vypádlovali Bielorusi Vitalij Bialko, Roman Petrušenko, ktorí v závere odrazili nápor slovenského tandemu. Na prelome apríla a mája na ME v Račiciach Vlček s Tarrom na kilometri nepostúpili medzi elitnú deviatku, na EH15 boli blízko k medailovému úspechu.

"Mám naozaj veľmi zmiešané pocity. Tri desatiny od medaile na týchto skvelých pretekoch a hrách, to ma trošku mrzí. Medaily sú pekné a sú to premiérové hry, takže by to bola aj nejaká história. No na druhej strane, keď si uvedomím, že dnešný výkon bol konečne hodný nášho kalibru, tak som spokojný. Začiatok sezóny vyzeral z našej strany veľmi zle, nevedeli sme sa pozbierať a toto bola konečne jazda, ktorá bola fajn," zhodnotil vystúpenie Vlček.

Ich prioritou v tejto sezóne je uspieť na augustových MS v Miláne, kde pôjde aj o miestenky na OH 2016 v Riu de Janeiro. "Čakajú nás ešte najdôležitejšie preteky a forma stúpa. Vieme, že ju dokážeme ešte vyladiť a pripraviť sa. To je pozitívum z týchto pretekov, no to štvrté miesto nás mrzí," dodal Vlček.

Rovnako sa na to pozeral aj jeho kolega z K2 Tarr: "Je to tak 50 na 50. Mrzí tá medaila, sú to prvé európske hry a tu už cenný kov nezískam, lebo podľa mňa sa už na ďalších nezúčastním. Pozitívom je zasa to, že po nešťastnej Európe a Svetovom pohári sme sa dostali do finále a boli sme kúsok od cenných kovov," dodal tridsaťšesťročný Tarr.

výsledky K2 mužov na 1000 m:

1. Zoltán Kammerer, Tamás Szalai (Maď.) 3:11,681
2. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:12,034
3. Vitalij Bialko, Roman Petrušenko (Biel.) 3:13,584
4. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) 3:13,865
 

Vyberte región