Podľa Mikloša je SDKÚ-DS za vstup SR do eurozóny od 1. januára 2009

04.06.2007 Prešov

Prešov 4. júna (TASR) - Podľa podpredsedu Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie - Demokratickej strany (SDKÚ - DS) a poslanca Národnej rady SR Ivana Mikloša jeho strana je za vstup Slovenska do eurozóny od 1. januára 2009.
Ako dnes ďalej povedal na tlačovej konferencii v Prešove, výzvu predsedu vlády SR Roberta Fica, aby sa opozičné strany vyjadrili, či podporujú vstup SR do eurozóny k uvedenému dátumu, považuje za alibizmus. \"Náš vstup nemusí byť taký istý, ak táto vláda bude robiť kroky, ktorými vytvára inflačné riziká a aj riziká rozpočtového deficitu do budúcnosti, \" dodal.
Mikloš poznamenal, že Fico sa opozície nemusí na nič pýtať, pretože tá sa vyjadrila k tejto otázke, keď bola vo vláde a už v roku 2005 vytvorila základné predpoklady na vstup SR do eurozóny. Ak súčasná opozícia upozorňuje na riziká súvisiace so vstupom do eurozóny, tak len preto, lebo je za vstup SR do nej.
Za ďalšie riziká v konaní Ficovej vlády v tejto otázke označil nedostatok komunikácie. Ako príklad uviedol, že vyše pol roka nie je obsadený post viceguvernéra Národnej banky Slovenska (NBS), ktorý by mal na starosti agendu zavedenia eura.
 

Vyberte región