Lukostreľba: Longová zdolala Oliverovú: Išla som do toho s chuťou

19.06.2015 Celý región

Baku 19. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v lukostreľbe Alexandra Longová postúpila na I. európskych hrách v Baku do 16-finále olympijského luku. V piatkovom súboji 32-finále si poradila s Britkou Amy Oliverovou suverénne 6:0. V nedeľu o 8:10 SELČ vyzve Ukrajinku Anastasiu Pavlovovú.

"Dnešný deň bol náročný. Bolo veľmi teplo, no nefúkal vietor, čo je pre lukostrelcov výhodné. Na zápas som sa tešila. Ráno bola trošku nervozita, ale postupne som to vystrieľala. Išla som do toho s chuťou, radosťou a s tým, že súperku zdolám. To sa mi podarilo hladkým skóre 6:0. Som pripravená a teším sa na ďalší zápas," povedala dvadsaťjedenročná členka klubu Blue Arrows Viničné.

Longová po svojom stretnutí ešte nevedela, že najbližšie nastúpi proti Ukrajinke Pavlovovej, no uvedomovala si, že to bude určite ťažšia súperka z vyššej pozície v rebríčku. "No som na to pripravená a chcem uspieť. Chcela by som sa prebojovať aspoň do najlepšej osmičky," povedala sebavedomo. Longovej patrí 63. priečka vo svetovom rebríčku, Pavlovová je 47.

Longová sa na európskych hrách predstavila aj v súťaži miešaných družstiev spolu s Borisom Balážom. Slovákom sa však nedarilo, keď nepostúpili do vyraďovacej fázy. V stredajšej kvalifikácii obsadili 22. miesto so ziskom 1265 bodov. "Mrzí ma to. Pripravovali sme sa, že budeme strieľať aj v mix tímoch. Bohužiaľ to nevyšlo, možno sa nám to podarí v ďalšej súťaži," dodala.
 

Vyberte región