Máme ďalšiu medailu z Baku: Kopp získal striebro a miestenku do Ria

20.06.2015 Celý región

Baku 20. júna (TASR) - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Pavol Kopp získal na I. európskych hrách v Baku striebornú medailu v ľubovoľnej pištoli 60 finálovým výkonom 187,5 bodu. Zároveň vybojoval v tejto disciplíne miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Pre Slovensko je to už piata medaila v azerbajdžanskej metropole, z toho štvrtá zo strelnice. O zlato sa postarali v mix trape Erik Varga so Zuzanou Rehák-Štefečekovou. V trape bol Varga strieborný, vo vzduchovej pištoli 60 sa o bronzový úspech postaral Juraj Tužinský.

Kopp postúpil z kvalifikácie do finále zo šiesteho miesta, keď dosiahol nástrel 557 bodov, ako posledný sa do bojov o medaily prebojoval Tužinský (554). Ten vo finále vypadol ako prvý, Kopp to však dotiahol až ku striebru. Zlato v sobotňajšej súťaži získal Srb Damir Mikeč v novom rekorde hier 192,2, bronz patrí Turkovi Abdullahovi Omerovi Alimogluovi (167,1).

"Skončil som posledný, finále som si príliš neužil, ale aspoň som získal nové skúsenosti. V tejto disciplíne som bol prvýkrát vo finále na veľkej súťaži. Do budúcna budem vedieť, čoho sa mám vyvarovať, pretože dnes to bola chyba za chybou. Som rád, myslím si, že dve finále v dvoch disciplínach na týchto hrách je veľký úspech," uviedol Tužinský.

výsledky ľubovoľnej pištole 60:
1. Damir Mikeč (Srb.) 192,2 - nvý rekord hier
2. Pavol KOP (SR) 187,5
3. Abdullah Omer Alimoglu (Tur.) 167,1
...
8. Juraj TUŽINSKÝ (SR) 69
 

Vyberte región