Strelectvo: Barteková so Zemkom nezvládli duel o bronz

22.06.2015 Celý región

Baku 22. júna (TASR) - Slovenskí strelci Štefan Zemko a Danka Barteková obsadili v mix skeete na 1. európskych hrách štvrtú priečku. Pondelňajší duel o bronz im v nepríjemnom vetre na strelnici v Baku vôbec nevyšiel, minuli až sedem terčov a z cenného kovu sa napokon tešili ich francúzski súperi Anthony Terras s Luciou Anastassiouovou. Bronzové medaily im odovzdal generálny sekretár Slovenského olympijského výboru (SOV) Jozef Liba.

Barteková so Zemkom rozprášili v kvalifikácii 91 terčov, čo im stačilo síce na priamy postup ďalej, no v rozstrele s Francúzmi Anthonym Terrasom a Luciou Anastassiouovou strieľali ešte o zaradenie v trojčlenných semifinálových skupinách. Súperov z krajiny "galského kohúta" napokon zdolali 4:3 a v následnej eliminácii sa stretli s Nemeckom a suverénnym víťazom kvalifikácie Cyprom.

Zemkovi v semifinále nevyšiel hneď úvodný výstrel, následne minul aj vo štvrtom pokuse a nádeje Slovenska na zlato sa postupne znižovali. Dvomi neúspešnými pokusmi sa v šiestej a ôsmej sérii prezentovala aj Barteková, ale keďže ani Cyperčania nestrieľali presvedčivo čisto, možnosť bojovať o najjagavejší kov v prípade slovenskej dvojice naďalej žila. V jedenástej položke však zaváhali obaja tímoví kolegovia a, no s 25 bodmi sa napokon prebojovali do zápasu o bronz.

V ňom ich čakala známa francúzska dvojica z rozstrelu, no i nepríjemný vietor. Hoci Slováci začali nádejne, v priebehu duelu viackrát pochybili. Najskôr Barteková netrafila dvakrát za sebou a následne rovnaké zaváhanie zopakoval aj Zemko. Francúzi sa oproti slovenským siedmim zaváhaniam pomýlili len štyrikrát a získali bronzové medaily.

Strelectvo - mix skeet
o bronz: 3. Francúzsko (Anthony Terras, Lucie Anastassiouová) 28, 4. SLOVENSKO (Danka BARTEKOVÁ, Štefan ZEMKO) 25
semifinále 1: 1. Cyprus 26, 2. SLOVENSKO 25, 3. Nemecko 17
semifinále 2: 1. Taliansko 29, 2. Francúzsko 24, 3. ČR 16
kvalifikácia: 1. Cyprus 97, 2. Taliansko 93, 3. Nemecko 93, 4. SLOVENSKO 91, 5. Francúzsko 91, 6. Česko 90
 

Vyberte región