Prezident považuje za hlavnú podmienku rozvoja dobudovanie infraštruktúry

07.06.2007 Prešov

Prešov 7. júna (TASR) - Prezident SR Ivan Gašparovič považuje za hlavnú podmienku rozvoja regiónov ako Prešov a okolie dobudovanie predovšetkým dopravnej infraštruktúry. Vyjadril sa tak počas dnešnej besedy s primátorom ...
Gašparovič povedal, že predstava ministerstva dopravy o dobudovaní diaľnic cez štátny rozpočet a iné príjmy vrátane eurofondov nie je taká reálna, ako reálne to potrebuje celý tento kraj. Pred novinármi potom ešte konštatoval, že apeloval aj na primátora a poslancov, že dnes sú v inom postavení ako pred niekoľkými rokmi. \"Právomoci, ktoré majú, im dávajú veľkú možnosť vytvárať nové pracovné miesta a budovať infraštruktúru, \" poznamenal. Zároveň pripomenul, že \"vláda nesmie zabudnúť, že ona je tá, ktorá musí pripraviť podmienky. \"
Poslanci Stanislav Kahanec a Anton Bidovský upozornili prezidenta na pretrvávajúce medziregionálne rozdiely. Rozvoj Prešova aj v dôsledku slabších štátnych investícií do regiónu nie je stále na dostatočnej úrovni.
Hagyari informoval hlavu štátu o pripravovaných projektoch mesta najmä v hospodárstve a v cestovnom ruchu. Poprosil prezidenta o podporu pri získavaní financií zo zdrojov Európskej únie, ale aj v legislatívnej oblasti a pod. Prezident to prisľúbil, preto Hagyari dodal, že bude naňho vždy apelovať, keď to bude Prešov potrebovať.
 

Vyberte región