Organizátori v Baku sú nadšení z úrovne hier a uvažujú o OH 2024

27.06.2015 Celý región

Baku 27. júna (TASR) - Európske hry majú za sebou úspešný premiérový ročník. Deň pred oficiálnym ukončením podujatia sa na tom zhodli organizátori v azerbajdžanskej metropole Baku. Minister športu Azad Rahimov naznačil, že jeho krajina má v úmysle uchádzať sa aj o usporiadanie OH v roku 2024.

"Už pred prvým stretnutím organizačného výboru sme povedali, že tieto hry chceme organizovať na úrovni olympiády. A s výsledkom som veľmi spokojný," uviedol Rahimov, podľa ktorého je ešte príliš skoro definitívne odpovedať na otázku, či Baku pôjde do kandidátskeho boja o OH 2024. "Máme ešte dostatok času sa rozhodnúť," cituje ho agentúra DPA.

Posledným termínom podania prihlášky na usporiadanie OH 2024 je 15. september. Svoj záujem už prejavili Hamburg, Paríž, Boston a Rím. Baku sa neúspešne pokúšalo o OH 2016 i OH 2020, organizácia I. európskych hier môže byť ale jedným z plusov Azerbajdžanu v prípade opätovnej olympijskej kandidatúry.

Azerbajdžan masívne investuje do športu, infraštruktúry a organizácie vrcholných podujatí. V roku 2016 do Baku zavíta seriál F1 a mesto bude aj jedným z hostiteľov futbalového európskeho šampionátu EURO 2020, ktorý sa bude hrať naprieč kontinentom. Azerbajdžan má záujem aj o atletické MS 2023.
 

Vyberte región