V Poprade privítajú v rámci kultúrneho leta približne 400 účinkujúcich

18.06.2007 Poprad

Poprad 18. júna (TASR) - Takmer 400 účinkujúcich sa predstaví vo viac ako tridsiatich programoch tohtoročného Popradského kultúrneho leta, ktoré sa začne v sobotu 23. júna \"Veľkou sixties retro show\" v centre mestskej ...
\"Návštevníkom tentoraz priblížime šesťdesiate roky. Majú sa na čo tešiť, \" uviedol primátor mesta Anton Danko, ktorý túto tradíciu založil. V otváracom programe vystúpi Pavol Hammel so skupinou Prúdy, česká skupina revival Elvisa Presleyho, tanečná rock and rollová skupina, modelky so štýlovou módnou prehliadkou a do tanca bude hrať skupina Dum Doobie Doobie Band.
Veľká retro sixties show odštartuje sériu podujatí rôznych žánrov, v ktorých sa predstavia slovenskí i zahraniční umelci zo šiestich krajín.
Kultúrnymi podujatiami ožijú aj jednotlivé mestské časti Popradu. Napríklad v Strážach bude prehliadka country a folkových skupín.
V rámci Popradského kultúrneho leta sa tento rok predstavia aj domáci umelci - herci, hudobníci i folkloristi. Podujatia budú v interiéroch i priamo v centre Popradu.
 

Vyberte región