V Tatrách sa dnes končí I. ročník Opernfestu

14.07.2007 Poprad

Vysoké Tatry 14. júla (TASR) - Tretím, záverečným koncertom v kostole sv. Petra a Pavla v Novom Smokovci vyvrcholí dnes večer vo Vysokých Tatrách I. ročník operného festivalu Opernfest Tatry 2007.
Predstaví sa sólista Opery SND v Bratislave, víťaz medzinárodnej speváckej súťaže Luciana Pavarottiho, tenorista Jozef Kundlák. Spoluúčinkovať bude sólistka Opery Štátneho divadla v Košiciach, sopranistka Michaela Varády. Na klavíri bude sprevádzať Júlia Grejtáková.
Úvodný koncert Opernfestu sa konal 6. júla v priestoroch Sanatória v Tatranskej Kotline, kde sa predstavili mladé talenty. Druhý z trojice koncertov jedného z ťažiskových programov Tatranského kultúrneho leta a osláv 60. výročia vzniku mesta Vysoké Tatry patril špičkovým umelcom. Sopranistku Boženu Ferancovú a tenoristu Otokara Kleina sprevádzal 23-členný orchester ARS Lirica z Košíc pod vedením dirigenta Pavla Tužinského. Profesionálne výkony umelcov, ktorí sa predstavili v zrekonštruovanom altánku v Tatranskej Lomnici, ocenilo publikom potleskom.
\"Vstup na všetky koncerty Opernfestu Tatry 2007 je bezplatný. Organizátorom podujatia je košická spoločnosť Katex a mesto Vysoké Tatry, \" spresnil vedúci tamojšieho oddelenia kultúry a športu Ján Bendík.
 

Vyberte región