Do tvorivej dielne Východ v hudbe a obraze sa zapojilo desať Slovákov

02.08.2007 Prešov

Medzany/Prešov 2. augusta (TASR) - Desať mladých ľudí zo Slovenska, ktorých spája jazz a výtvarné umenie, sa zapojilo v obci Medzany v rámci projektu Východ v hudbe a obraze do tvorivých dielní.
Mladí ľudia sa v najbližších siedmich dňoch oboznámia a krásami východu. Navštívia okrem iného Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, ako aj drevené kostolíky a skanzeny na severovýchode Slovenska.
\"Počas týchto dní sa budú zároveň venovať dvom základným témam - Jazz ako inšpirácia pre paletu a štetec a Farby na jazzovom poli, \" uviedla dnes pre TASR Apolónia Sejková z prešovskej Galérie Átrium. Dodala, že mladí umelci budú pracovať pod vedením skúsených lektorov. Vernisáž vytvorených diel spolu s predvedením jazzových \"kúskov\" nacvičených nádejami prešovského jazzu sa uskutoční v závere leta v Galérii Átrium na Floriánskej ulici v Prešove.
Uvedený projekt spolufinancuje Ministerstvo kultúry SR. Jeho cieľom je podpora rozvoja umeleckých a kultúrnych aktivít v rôznych oblastiach umenia.
 

Vyberte región