Prešovskí výtvarníci majú najväčšiu prezentáciu v Bratislave

03.08.2007 Prešov

Bratislava 3. augusta (TASR) - Združenie prešovských profesionálnych výtvarníkov Per Spectrum má výstavnú premiéru v Bratislave. Obrazmi a objektmi 17 členov zaplnili výstavné priestory Slovenskej výtvarnej únie.
\"Zisťovali sme v minulosti a táto prezentácia je vôbec najväčšia, akú kedy mali prešovskí výtvarníci v Bratislave, \" potvrdila pre TASR riaditeľka združenia Ľuba Kotalová.
Jediným sochárom je Dušan Pončák, ktorý okrem bronzových objektov vystavuje aj kresby a plaketu. Fotografickými objektmi sa prezentuje Eva Tkáčiková, výberom z cyklov Kompozície a Túžba Slavo Brezina, interiérovou tvorbou architekt Karol Gregor. Abstraktná maľba je od Dušana Srvátku, monumentálne ceruzkové kresby sú diela Anny Hausovej, cyklus Štyri ročné obdobia namaľoval Andrej Gaj, grafiky Peter Kocák. Kresťanská tematika inšpiruje Prokipa Kolisnyka, ľudová Annu Gajovú. Dvaja nežijúci autori Juraj Daňo a Juraj Kresila sú zastúpení krajinárskymi obrazmi.
Prešovský primátor Pavel Hagyari na dnešnej vernisáži pripomenul, že Prešov sa uchádza o titul Európske hlavné mesto kultúry a túto výstavu v hlavnom meste SR vníma symbolicky. \"Verím, že tak ako výstava obohatí kultúrny život v hlavnom meste, obohatí Prešov kultúrnu sféru Európy ako jeho hlavné mesto kultúry roku 2013, \" dodal Hagyari.
Výstava potrvá do 30. augusta.
 

Vyberte región