Vo Vranove nad Topľou chcú postaviť priemyselný park

14.08.2007 Celý región

Vranov nad Topľou 14. augusta (TASR) - Zhruba 500 nových pracovných miest by malo vzniknúť v priemyselnom parku vo Vranove nad Topľou, ktorý chce tamojšia samospráva vytvoriť v nadchádzajúcom období za predpokladu, že ...
Mesto vyhlásilo tzv. užšiu súťaž na vybudovanie parku s plochou zhruba 170 000 štvorcových metrov v lokalite Ferovo s predpokladaným nákladom asi 132 miliónov Sk bez DPH. Pôjde o vybudovanie technickej infraštruktúry a vytvorenie základných podmienok pre budúcich investorov. \"Samospráva by mala z uvedenej sumy zaplatiť 5 % a ďalších 95 % by malo plynúť z európskych fondov prostredníctvom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícii obchodu, \" uviedol dnes pre TASR primátor Vranova Tomáš Lešo. Dodal, že obstarávateľ si však vyhradzuje právo zmluvu neuzavrieť alebo zákazku nezrealizovať v prípade, že nezíska financie z eurofondov.
Počet záujemcov súťaže na predloženie ponuky je obmedzený na 20. Uchádzači musia požiadať o súťažné podklady do 23. augusta. Do 10. septembra musia predložiť ponuky a víťaz súťaže by mal byť známy o deň neskôr.
K priemyselnému parku a s tým súvisiacim výkupom pozemkov sa zíde v poslednom augustovom týždni mimoriadne mestské zastupiteľstvo. Samospráva má zazmluvnený výkup pozemkov po 150 Sk za m2. Keďže na výkup pozemkov bude môcť použiť len 10 % získaných zdrojov, hľadá ďalšie peniaze v rozpočte.
 

Vyberte región