Minister Vážny rokoval o doprave v Prešove a otvoril križovatku v Bardejove

23.08.2007 Prešov

Prešov/Bardejov 23. augusta (TASR) - Kruhová križovatka ulíc Sabinovská a Levočská v Prešove v investičnom náklade 80 miliónov Sk by sa mohla začať realizovať v roku 2008.
Na dnešnom stretnutí na pôde Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) so zainteresovanými to uviedol minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny.
Ako informovala hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková, po odsúhlasení podkladov na Ministerstve, dopravy, pôšt a telekomunikácií SR môže byť na prelome augusta a septembra vypísaná súťaž na dodávateľa stavby, ktorá by mala výrazne sprejazdniť hlavnú dopravnú tepnu krajským mestom.
Minister venoval pozornosť aj ďalších štyrom dôležitým dopravným stavbám v Prešove, ktoré sa buď už realizujú, alebo sa ich výstavba chystá: diaľnica D1 Prešov západ - Prešov juh, severný obchvat rýchlostnej komunikácie R4, Nábrežná komunikácia a križovatka pri areáli ZVL. Predstavitelia mestskej a krajskej samosprávy podporili nadzemný variant riešenia diaľnice v Prešove.
Prestrihnutím pásky dnes popoludní minister Vážny slávnostne uviedol do prevádzky kruhovú križovatku v Bardejove. Štátna investícia za 35 miliónov Sk zlepšuje dopravnú situáciu na výjazde z Bardejova smerom na kúpele a Poľsko. Zároveň je jedným z predpokladov postupnej výstavby severovýchodného cestného obchvatu mesta. Stavbu za rok zhotovila firma Strabag, s. r. o. , Bratislava.
Kruhová križovatka má polomer 14 metrov a vyžiadala si celý rad súvisiacich investícií, napr. prekládku inžinierskych sietí a úpravu železničného priecestia, ktoré je v susedstve križovatky a vedie do areálu Jasu. Dovedna 410 metrov vozovky bolo rozšírených, vybudovali sa chodníky pre chodcov aj s nástupišťami pre cestujúcich verejnou dopravou, rekonštruovalo sa verejné osvetlenie.
 

Vyberte región