ĽS-HZDS: Regionálne rozdiely pretrvávajú, východ potrebuje diaľničnú sieť

08.09.2007 Poprad

Poprad 8. septembra (TASR) - V popradskom AquaCity dnes rokujú členovia Republikového predstavenstva Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS).
Predseda Vladimír Mečiar pre TASR uviedol, že diskutovať budú aj o niektorých otázkach vo vládnej koalícii a parlamente v oblastiach, \"kde programové stanoviská strán nie sú jednotné, kde sa odlišujú a hľadajú spoločné body\".
Rokovaniu predchádzal výjazd ministrov a poslancov za ĽS-HZDS do všetkých okresov Prešovského kraja. Na margo poznatkov z výjazdu Mečiar konštatoval, že regionálne rozdiely pretrvávajú. Na východe Slovenska sú nízke mzdy, chýba diaľničná infraštruktúra, bez ktorej sa záujem investorov o región nezvýši. \"Diaľnica je podmieňujúca infraštruktúra. Každý väčší investor vyžaduje dopravnú dostupnosť. Diaľnice majú multiplikačný efekt pre každý región, cez ktorý idú, \" povedal. Podľa neho by diaľnica nemala končiť v Košiciach, ale na ukrajinskej hranici.
Pripomenul, že východ Slovenska má potenciál na rozvoj cestovného ruchu. Je tu oblasť Vysokých Tatier, východná časť Prešovského kraja či Spiš s obrovským kultúrnym bohatstvom. Automobilky síce prinášajú peniaze hneď, ale môžu odísť, kým krása prírody, minerálne pramene či história tu zostanú vždy, preto si podľa neho zaslúžia viac pozornosti.
 

Vyberte región