Slovanskí výtvarníci maľovali krásy Vysokých Tatier a Košíc

27.09.2007 Poprad

Stará Lesná/Košice 27. septembra (TASR) - Návštevou košickej Školy úžitkového výtvarníctva skončil sa dnes 14. ročník Medzinárodného plenéru maliarov slovanských krajín.
Jedenásť profesionálnych výtvarníkov z Arménska, Bulharska, Čiech, Chorvátska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny týždeň zachytávalo na plátna krásy tatranskej prírody pod Lomnickým štítom a mesta Košice.
Plenér zorganizovalo Združenie slovanskej vzájomnosti v Košiciach. Výsledky tvorivej práce maliarov sa stanú súčasťou stálej výtvarnej expozície slovanských umelcov, ktorú pripravuje mesto Stará Ľubovňa.
Po plenéri v Starej Lesnej sa výtvarníci premiestnili do Košíc, kde maľovali zákutia najväčšej pamiatkovej rezervácie na Slovensku, navštívili košické galérie a výtvarné výstavy v meste.
\"Sme radi, že symbolom tohto v súčasnosti najstaršieho plenéru profesionálnych výtvarníkov v Košiciach je prejav slovanskej solidarity bez politických vplyvov a dôkaz toho, že Slovania nepotrebujú medzi sebou tlmočníkov, \" zhodnotil plenér maliar Mičo Jakevič z chorvátskeho Zadaru.
 

Vyberte región