Koaliční lídri budú o rozpočte rokovať aj na budúci týždeň

07.10.2007 Poprad

Vysoké Tatry 6. októbra (TASR) - Návrh budúcoročného rozpočtu bol témou dnešného pracovného stretnutia lídrov koaličných strán s ministrom financií vo Vysokých Tatrách.
Hovorkyňa premiéra Silvia Glendová po skončení rokovania v hoteli Kamzík v Starom Smokovci novinárov informovala, že \"žiadne zásadné principiálne rozpory medzi lídrami koaličných strán neexistujú. Ďalšie pracovné porady alebo stretnutia kvôli rozpočtu budú prebiehať tak, aby sa vláda mohla zaoberať návrhom vo štvrtok na budúci týždeň a aby rozpočet mohol byť schválený\".
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota, ktorý odchádzal z rokovania v hoteli Kamzík v Starom Smokovci ako prvý, novinárom povedal, že ďalšie stretnutie bude v utorok. Na otázku, či odchádza spokojný, odpovedal, že človek nikdy nie je spokojný tak, ako by chcel.
Podľa Glendovej posledné veci by sa mohli dotiahnuť na budúci týždeň na ďalších stretnutiach a predpokladá, že návrh rozpočtu by mohol prejsť hladko. O tom, ktorý z rezortov dostane najviac a ktorý najmenej sa zatiaľ nechcela vyjadrovať.
Na pripomienku, prečo novinári neboli o stretnutí informovaní, uviedla, že nešlo o koaličné stretnutie, ale o pracovnú poradu k rozpočtu. \"Nemusíme vždy informovať média, keď sa koaliční lídri stretnú a chcú sa pracovne poradiť o niektorých veciach\".
Na pracovné stretnutie do Tatier prišiel ako prvý minister financií Ján Počiatok, po ňom postupne prichádzali predseda vlády a predseda Smer-SD Robert Fico, predseda SNS Ján Slota a ako posledný predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar.
 

Vyberte región