Skončil sa výtvarný plenér s majstrom Tiborom Bartfayom

20.10.2007 Poprad

Vysoké Tatry 20. októbra (TASR) - Päťdňový výtvarný plenér študentov stredných škôl s umeleckým zameraním z regiónu Spiša vyvrcholil dnes v Tatranskej Lomnici.
Osem žiakov Strednej združenej umeleckej školy v Kežmarku spoločne so štvoricou kolegov zo Spišskej Novej Vsi sa počas uplynulého týždňa zdokonaľovalo v tvorbe na 16. ročníku plenéra pod dohľadom akademického sochára, národného umelca Tibora Bartfaya a akademického maliara Mariána Prešnajdera. Obaja sa mladým venujú nezištne, bez nároku na honorár.
Riaditeľ usporiadateľského Podtatranského osvetového strediska v Poprade Ladislav Havlík pre TASR konštatoval, že práce účastníkov plenéra sprístupnia verejnosti na pripravovanej výstave. Ako povedal, vlani po prvý raz pripravili výstavu prác účastníkov ostatných piatich ročníkov podujatia. Išlo o kresby, maľby, ale aj fotodokumentáciu monumentov inštalovaných napríklad v Levoči na pamiatku Majstra Pavla, či vo Svite, kde vzniklo dielo pripomínajúce ničivú víchricu v Tatrách z novembra 2004.
 

Vyberte región