Folklórny súbor Oblík oslávil 40. narodeniny

21.10.2007 Celý región

Hanušovce nad Topľou 21. októbra (TASR) - Slávnostným programom Pri prameňoch krásy vyvrcholili v sobotu v neskorých nočných hodinách oslavy 40. výročia vzniku folklórneho súboru Oblík v Hanušovciach nad Topľou.
Desiatky účinkujúcich prezentovali obyvateľom mesta, ale aj okolitých obcí čardáš, zemplínsky tanec, verbunk, ale aj \"marhaňsku, bašistovsku, tľapkanu\" či šarišskú polku a pod. \"Štyri desiatky rokov fungovania súboru to sú štyri desaťročia prezentácie mesta nielen doma, ale aj v zahraničí, to sú hodiny náročnej driny počas nácvikov, ale aj radosť z výsledkov, \" uviedol dnes pre TASR primátor mesta Ján Roško.
Súbor Oblík prezentuje a uchováva folklór a staré zvyky pre ďalšie generácie. Vznikol na jeseň 1967 v neďalekej obci Petrovce. Počas svojej existencie sa v ňom vystriedali stovky účinkujúcich - spevákov aj tanečníkov. Odchoval aj také známe osobnosti folklóru, akými sú dnes už bývalí členovia SĽUKu - Andrej Sabo a Ján Tešinský, ale aj Milka Luščáková-Sochová, ktorá účinkovala v PUĽSe.
 

Vyberte región