Za mesiac uskutočnili predstavitelia PSK 11 zahraničných služobných ciest

30.10.2007 Prešov

Prešov 30. októbra (TASR) - Dovedna 11 zahraničných služobných ciest absolvovali od 11. septembra do 18. októbra predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík (Smer-SD), poslanci Zastupiteľstva PSK a ...
Išlo o dokument prvý svojho druhu, ktorý poslanci verejne posudzovali. Do programu rokovania zasadnutí zastupiteľstva na druhý polrok sa dostal na základe návrhu podpredsedu PSK Milana Barana (klub SDKÚ-DS a KDH).
Prehľad zahraničných služobných ciest neobsahuje žiadne údaje o finančných nákladoch na ich uskutočnenie a ani informácie o získaných poznatkoch užitočných pre existenciu vyššieho územného celku. Navyše, do prehľadu nie je zahrnutý autobusový zájazd členov folklórneho súboru PULS z Prešova, v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK, do ruskej Vologdy na Dni PSK. Podpredseda klubu poslancov SDKÚ-DS a KDH v krajskom parlamente Pavol Tarcala pred novinármi po skončení zasadnutia povedal: \"Sme radi, že vôbec nejaký prehľad máme. \"
Zo zoznamu vyplýva, že dominujú zahraničné služobné cesty vykonané zamestnancami Úradu PSK. Týkali sa v rozhodujúcej miere prezentačných aktivít PSK a účasti na príprave projektov realizovaných s podporou eurofondov.
Chudík bol podľa tohto prehľadu na jedinej zahraničnej ceste - vo Vologde. Absolvoval ju letecky spolu s viacerými zamestnancami Úradu PSK a troma poslancami Zastupiteľstva PSK. Vologda je od Prešova vzdialená vyše 1600 kilometrov v regióne severnej Volgy.
 

Vyberte región