Maskovaní muži zobrali Maďarovi pred bankou 100.000 eur

21.04.2016 Veľký Krtíš

Veľký Krtíš 21. apríla (TASR) - Tašku, v ktorej bolo 100.000 eur, ukradli v stredu 20. apríla okolo poludnia pred bankou vo Veľkom Krtíši dvaja doposiaľ neznámi muži 28-ročnému občanovi Maďarska, informovala dnes banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Podľa jej ďalších slov pristúpili k mužovi, ktorý chcel vložiť peniaze na bankový účet. Jeden z páchateľov zakričal "polícia" a päsťou udrel muža do tváre. Keď spadol na zem, páchateľ mu z ruky vytrhol tašku, v ktorej sa nachádzala peňažná hotovosť. Následne muži z miesta činu ušli. Občanovi Maďarska spôsobili povrchové zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Podľa Petrovičovej boli páchatelia maskovaní v kuklách čiernej farby, boli oblečení rovnako v tmavohnedých bundách, zelenomodrých nohaviciach a na ruke mali žltú pásku.

Polícia po podozrivých mužoch pátra a zároveň žiada prípadných svedkov, aby akékoľvek informácie súvisiace s prípadom oznámili na telefónnom čísle 158.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.
 

Vyberte región