Opitý Prešovčan napadol a porezal dôchodcu kuchynským nožom

02.05.2016 Prešov

Nové Mesto nad Váhom 2. mája (TASR) – Policajti z Nového Mesta nad Váhom obvinili 30-ročného muža z Prešova zo zločinu lúpeže. Napadol a zranil dôchodcu v Bzinciach pod Javorinou.

Ako dnes TASR informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvinený vo štvrtok (28.4.) v noci v podnapitom stave zabúchal na dvere 69-ročného dôchodcu.

"Dôchodca otvoril a obvinený od neho žiadal peniaze, čo dôchodca odmietol. Obvinený následne starého pána začal udierať do hlavy a neustále ho pýtal peniaze. Napadnutý muž mu stále odmietal peniaze dať, preto ho obvinený porezal kuchynským nožom do oblasti tváre a vlasovej časti hlavy. Po tomto útočník spanikáril a ušiel bez peňazí. Zranenia napadnutého muža si vyžiadali lekárske ošetrenie s presne neustáleným časom liečby," uviedla Antalová.

Ako dodala, novomestskí policajti po krátkom čase útočníka vypátrali a zadržali. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom rozhodol, že obvinený bude stíhaný väzobne. Za zločin lúpeže mu v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.
 

Vyberte región