V Stropkove vyžrebovali nájomníkov do nových mestských bytov

03.05.2016 Stropkov

Stropkov 3. mája (TASR) – Po desiatich rokoch stropkovská radnica opäť prideľovala nové mestské nájomné byty. O 30 bytov na Ciolkovského ulici prejavilo záujem 29 uchádzačov. Kto dostane aký byt, rozhodovali žrebovaním. Informoval o tom hovorca mesta Stropkov Peter Novák.

Byty postavila súkromná firma, od ktorej mesto odkúpilo za 1,5 milióna eur dve bytovky s 30 bytmi. Na bezproblémový priebeh žrebovania dohliadali členovia Komisie pre sociálne veci, zdravotníctvo a bývanie. Noví nájomníci dostanú kľúče od svojich bytov po podpise zmluvy v priebehu mája.

Výstavba sa začala v roku 2014. Koncom minulého roka mesto získalo úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) na ich odkúpenie a dotáciu z ministerstva dopravy na technické vybavenie. Ide o 16 trojizbových a 13 dvojizbových bytov vo výmere od 40 do 73 m2.

Radnica vyzvala všetkých evidovaných uchádzačov o nájomné byty na doplnenie údajov o príjme za rok 2015. Na výzvu zareagovalo 50 žiadateľov, pričom podmienky stanovené ŠFRB a všeobecne záväzným nariadením na pridelenie bytu splnilo 31 z nich. Dvaja žiadatelia napokon od svojej požiadavky odstúpili. Žrebovanie bytov sa uskutočnilo v kultúrnom stredisku koncom minulého týždňa. Budúci nájomníci sa môžu ešte medzi sebou dohodnúť, ak by si chceli byty vymeniť.

„Úprimne ma teší, že po desiatich rokoch môžeme odovzdávať nové mestské nájomné byty. Trochu ma mrzí, že sa tak stáva po takej dlhej dobe, zvlášť, keď v okolitých obciach vyrástlo v uplynulých rokoch okolo stovky bytov takéhoto štandardu. Výstavba, ale zvlášť samotné odovzdávanie bytov, sa v Stropkove z viac či menej objektívnych dôvodov predlžovali, z čoho sme boli nervózni my aj obyvatelia. Som veľmi rád, že v najbližších dňoch sa budú môcť ľudia sťahovať do nových bytov,“ povedal primátor Stropkova Ondrej Brendza. Jeden byt ostal zatiaľ neobsadený.
 

Vyberte región