Na hokejovom šampionáte sa v slovenskom drese predstavia i nováčikovia

04.05.2016 Celý región

Bratislava 4. mája (TASR) - Do reprezentačnej prípravy sa zapojil hneď po zisku titulu s Libercom a okamžite sa stal dôležitým článkom mužstva. Martin Bakoš v dvojzápase s Dánskom naznačil, že by sa na MS v Rusku mohol starať o góly slovenského tímu, ako nováčik však vstupuje do šampionátu skromne, bez veľkých očí.

"Nedávam si žiadne ciele, aby som si nevytváral na seba žiaden tlak. Áno, klubová sezóna bola super, vydarila sa, niekedy to tak vyjde, že to ide aj samo. Teraz sa však musíme sústrediť na prvý zápas na majstrovstvách. Verím, že ak budeme hrať srdcom, tak to dopadne pre nás dobre," vyznal sa 26-ročný útočník.

Bakoš po pripojení k národnému tímu naskočil hneď do prvého útoku, s mladíkmi Markom Daňom a najmä Martinom Réwayom našiel okamžite potrebnú "chémiu" a ich kombinačné akcie dvíhali divákov zo sedadiel. V Skalici prispel k výhre 4:3 pp nad Dánskom jedným presným zásahom a dvomi asistenciami. Technik Réway tak možno našiel v osobe Bakoša strelca, ktorému by mohol nabíjať na góly. "Verím, že nám to pôjde aj na majstrovstvách. Nepovažoval by som však našu formáciu za elitný útok, všetky naše lajny sú vyrovnané. Verím, že v každom zápase jedna z nich zaberie a že ako tím budeme víťaziť," poznamenal.

Okrem Bakoša si atmosféru šampionátu premiérovo vychutná sedem hokejistov - brankár Samuel Baroš, obranca Christián Jaroš a útočníci Tomáš Hrnka, Marek Bartánus, Pavol Skalický a Peter Cehlárik. Na MS zatiaľ neodchytal ani minútu Branislav Konrád, hoci dvakrát bol v pozícii brankárskej trojky (2007, 2015). Cehlárik si už zahral v národnom drese na juniorských MS, šampionát "mužov" však bude podľa neho úplne iná káva. "Na majstrovstvách sveta dvadsaťročných to bolo predsa len niečo iné," zamyslel sa krídelník švédskej Luley. "Je to veľká pocta, že som sa dostal do záverečnej nominácie a že mi dal tréner šancu ísť s tímom do Ruska. Veril som, že v kádri zostanem. Pocity mám iba pozitívne, sám som zvedavý, ako to bude vyzerať. Zatiaľ necítim žiadne napätie, asi si to začnem naplno uvedomovať až v Petrohrade. Teším sa a verím, že na šampionáte dopadneme veľmi dobre."

Oproti Bakošovi bude mať Cehlárik v tíme iné úlohy. "V príprave som hral tri zápasy v druhom útoku, v tom štvrtom som nenastúpil, takže sám som zvedavý, kam ma tréner zaradí. Verím, že odohrám čo najviac minút a že pomôžem tímu na ľade," vyjadril sa 20-ročný útočník, ktorý v septembri skúsi šťastie v predsezónnom kempe Bostonu Bruins. Podľa neho bude mimoriadne dôležitý úspešný vstup do MS, Slováci začnú svoje účinkovanie v petrohradskej B-skupine sobotňajším duelom s Maďarmi. "Pamätám si na otvárací zápas s Maďarmi v Klotene 2009, ktorý som sledoval v televízii. Vtedy sme sa s nimi poriadne vytrápili. Verím, že tentoraz prvý zápas zvládneme a od toho sa odpichneme ďalej," dodal.
 

Vyberte región