Francúzi zdolali Nemcov po nájazdoch 3:2

07.05.2016 Celý región

Petrohrad 7. mája (TASR) - Francúzski hokejisti zvládli svoj otvárací zápas na MS v Rusku, keď v súboji organizátorov budúcoročného šampionátu zdolali Nemcov 3:2 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil Damien Fleury. Oba tímy, ktoré pre usporiadateľské povinnosti nemôžu z B-skupiny vypadnúť, predviedli záživný hokej plný fyzického nasadenia.

Francúzi sa v Petrohrade najbližšie predstavia už v nedeľu o 19.15 SELČ proti Slovensku. Nemci vyzvú o tri hodiny skôr Fínov.
B-skupina (Petrohrad)
 
Francúzsko - Nemecko 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Raux (Perret, Meunier), 40. Claireaux (Beron, Chakiachvili), roz. nájazd Fleury - 21. Rieder (Gogulla, Schütz), 37. Schütz (Gogulla, Hager). Rozhodovali: Fraňo, Jeřábek (obaja ČR) - Kilian (Nór.) Suominen (Fín.), vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3750 divákov.

zostavy:
Francúzsko: Huet - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Dieude-Fauvel, Janil - Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - Bertrand, Raux, S. Treille - Claireaux, Ritz, Bozon - T. da Costa, Lamperier

Nemecko: Pielmeier - Holzer, Erhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Reimer, Draisaitl, Rieder - Macek, Schütz, Gogulla - Flaake, Goc, Noebels - King, Seidenberg, Hager

Francúzi nastúpili len so šiestimi obrancami a už v prvej tretine ich pre štyri oslabenia vyťažili naplno. Do zápasu pritom vstúpili ideálne, keď Raux v 4. minúte vyťažil z efektnej "palicovej" techniky Perreta. Nemci neskôr herný priebeh otočili vo svoj prospech a hoci výrazne zaostali v streleckej produkcii, z minima vyťažil vyrovnanie Rieder. V druhom dejstve pokračoval obojstranne výborný hokej s častými fyzickými súbojmi, akoby išlo o všetko. Padli opäť dva góly, pričom vysoký teč Claireaux na 2:2 odobril až videorozhodca. Francúzi, ktorí hrali v stretnutí až trikrát oslabení za príliš veľa hráčov na ľade, nepoľavili ani v závere, no duel dospel do predĺženia. V ňom síce nevyužili sľubné šance v presilovke, ale dva body napokon získali vďaka úspešnému nájazdu Fleuryho.

Povedali po zápase
Christian Ehrhoff, obranca Nemecka: "Na začiatku sme boli trochu nervózni a veľmi rýchlo sme inkasovali. Môže nás mrzieť, že za stavu 2:1 sme nevyužili niekoľko sľubných šancí na zvýšenie náskoku, mali by sme tak silnejšiu šancu tento zápas vyhrať. Celkovo sme tuho bojovali, nechali sme na ľade všetky sily. Nájazdy sú už vždy 50 na 50. Chceli sme extra bod. Sme spokojní s výkonom, nie však výsledkom."

Teddy da Costa, útočník Francúzska: "Podali sme skutočne silný výkon v defenzíve. Dva body nás tešia, musíme na ne nadviazať v ďalšom zápase. Slováci sú oproti Nemcom ešte viac technickejší. Ak chceme proti nim uspieť, musíme zahrať kvalitne v obrane a najmä sa vyvarovať vylúčení."
 

Vyberte región