Proti Francúzom nastúpi do bránky J. Hudáček

08.05.2016 Celý región

Petrohrad 8. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti nastúpia na nedeľňajší zápas v B-skupine MS proti Francúzsku v bránke s Júliusom Hudáčkom. Tréner Zdeno Cíger mu dal prednosť pred Branislavom Konrádom, ktorý vychytal v sobotu víťazstvo 4:1 nad Maďarskom. V obranných a útočných formáciách zatiaľ kouč zmeny neplánuje, mimo zostavy tak ostávajú útočníci Peter Cehlárik s Pavlom Skalickým.

Slováci sa postavia Francúzom v Športovom paláci Jubilenyj o 19.15 SELČ. "K zmene príde len v bránke, pôjde do nej Julo Hudáček. V hráčskom kádri zatiaľ žiadne zmeny. Pred zápasom nás ešte čaká video, chceme poukázať na chyby, ktoré je potrebné odstrániť," uviedol po dopoludňajšom rozkorčuľovaní Cíger.

Po úvodnom dueli s Maďarmi síce vyzdvihol Konrádov premiérový šampionátový výkon, no pre veľkú zápasovú záťaž v základnej fáze sa napokon rozhodol pre zmenu. "Čaká nás tu ešte veľká fyzická aj psychická záťaž, máme pred sebou veľa zápasov. Chceme využiť aj Jula. Nemáme veľké výkonnostné rozdiely, ani medzi brankármi, ani medzi hráčmi, preto si to môžeme dovoliť," dodal kouč.

Po zvládnutom prvom stretnutí sa koučovi aj celému realizačnému tímu zaspávalo pokojnejšie. "Veru oveľa ľahšie, ako pred ním," ozrejmil s úsmevom. Na užívanie si pohody však veľa času nebolo. V nedeľu čakal jeho zverencov ďalší dôležitý zápas proti Francúzsku, ktoré deň predtým zdolal Nemecko v záživnom stretnutí 3:2 po nájazdoch. "Bol to rýchly hokej. Francúzi na začiatku čakali na chyby, preto musíme byť disciplinovaní, nesmieme dopustiť žiadne prečíslenie. Súper sa posilnil, má šikovných hráčov s veľkými skúsenosťami. Nemôžeme ich zbytočne pustiť do šancí," dodal Cíger.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Francúzskom: J. Hudáček - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný - Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, Marcinko, Bartánus - Hrnka, Šťastný, Lušňák
 

Vyberte región