KSS: V Prešovskom kraji spúšťa petíciu proti zavedeniu eura v SR od roku 2009

11.11.2007 Prešov

Prešov 11. novembra (TASR) - Odložiť vládou SR ohlásené zavedenie eura od roku 2009 na neskorší termín požaduje Komunistická strana Slovenska (KSS). Tento cieľ obsahuje petícia, ktorú organizačné zložky KSS v Prešovskom ...
Predseda Krajského výboru (KV) KSS v Prešove Juraj Janočko zdôraznil, že nie sú proti vstupu SR do eurozóny, ale podľa prevažujúceho názoru v KSS by to malo byť až v roku 2012. KSS súhlasí s mnohými opatreniami súčasnej vládnej koalície, Janočko si však myslí, že nedarí sa jej znižovať regionálne rozdiely. Preto aj v Prešovskom kraji, ktorý patrí medzi najbiednejšie v SR, by zavedenie eura od roku 2009 prispelo len k ďalšiemu prehĺbeniu životných problémov väčšiny obyvateľov kraja a zväčšilo by rozdiely medzi regiónmi v SR. \"Prešovský je chudobný a bude v prípade prijatia eura od roku 2009 ešte chudobnejší, \" zdôraznil.
Ako povedal Janočko, vláda by mala venovať pozornosť zvyšovaniu životnej úrovne všetkých občanov SR, aby sa v priemere dostali aspoň na úroveň Česka a vtedy by zavedenie eura nebolo také bolestné.
Predseda KV KSS nevedel odhadnúť, koľko podpisov sa im pod petíciu adresovanú vláde SR podarí zozbierať.
 

Vyberte región