V minigalérii ARO otvoria výstavu Petra Kalenského

12.11.2007 Prešov

Prešov 12. novembra (TASR) - Prešovský november 1989 je názov výstavy Petra Kalenského, ktorú otvoria vo štvrtok 15. novembra v minigalérii Vitajte na ARO vo Fakultnej nemocnici Jána Adama Reimana v Prešove.
\"Cieľom výstavy je spríjemniť pacientom pobyt na našom oddelení, personálu prácu a zároveň si pripomenúť prelomový rok 1989 cestou fotografií lekára a fotografa v jednej osobe, \" uviedol dnes pre TASR prednosta kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Štefan Trenkler. Dodal, že autor fotografií pochádza z rodiny známych prešovských lekárov. Venuje sa fotografovaniu prírody, divadla, príležitostne reportážam zo športu. Fotografovanie spája so svojím druhým koníčkom - vysokohorskou turistikou v Tatrách, v Alpách a na Kaukaze.
Minigalériu zriadili na spomínanej klinike prešovskej nemocnice v roku 2006. Na deviatich paneloch si od jej otvorenia pripomenuli 40 rokov prvého ARO na Slovensku, Dugasove Drevené kostolíky, umelecké fotografie Jara Ondra, či výstavu Prvý Slovák na formule 1 z dielne Martina Trenklera.
 

Vyberte región