Vůjtek dostal k sviatku prvé miesto: Proti SR by to bolo nepríjemné

17.05.2016 Celý región

Moskva 17. mája (TASR) - Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie a súčasný tej českej Vladimír Vůjtek oslávil v utorok 69. narodeniny a od svojich zverencov dostal pekný darček - prvé miesto v A-skupine na majstrovstvách sveta v Rusku.

Po tesnom triumfe nad Švajčiarskom 5:4 mu v šatni gratulovali všetci hráči a večer ho čakala slávnostná večera v Českom dome v Moskve. Najviac však potešilo práve víťazstvo v skupine. "Dostal som najkrajší darček," povedal v rozhovore pre hokej.cz.

Utorňajšie víťazstvo sa nerodilo ľahko, Česi síce viedli už 5:2, no v záverečných piatich minútach dostali dva góly. "Povedal by som, že sme už tak nejako držali výsledok. Viem, že to od nás nebolo príliš profesionálne. Dostali sme dva góly, boli tam presilovky - mali sme to uhrať pokojne. No chalani trochu znervózneli," pokračoval.

Počas zápasu si ani neuvedomil, že mu k narodeninám tlieskala celá hala. "Bol som hrozne zainteresovaný do zápasu, nevšimol som si. Vraveli mi to až chlapci v kabíne. No inak sa na narodeniny nedá nemyslieť, už o siedmej ráno ma zobudili sms-ky."

Prvé miesto v A-skupine teoreticky znamenalo, že by sa Vůjtek mohol vo štvrťfinále stretnúť so svojimi bývalými zverencami Slovákmi. To sa nakoniec nestalo. Tím trénera Zdena Cígera síce vyhral v rozhodujúcom zápase nad USA 3:2, no až po predĺžení a s Českom si tak zahrá zámorské mužstvo. "Pre fanúšikov v Československu by bolo určite zaujímavé, keby to boli Slováci. Taká čerešnička. V tom aj pre mňa, no zápas so Slovákmi by bol nepríjemný," uviedol.

Vůjtek je zvyknutý, že narodeninové oslavy prežíva často s hokejistami a nie s rodinou. Stalo sa mu to aj počas "striebornej cesty" Slovenska v roku 2012 v Helsinkách. "Nekoučoval som takto prvýkrát. 17. mája 2012 som prežil zápas Slovákov proti Kanade vo štvrťfinále MS. Podarilo sa nám vyhrať, bol to môj najkrajší zápas na striedačke a po 15 rokoch satisfakcia za to, čo sa v Helsinkách 1997 stalo synovi pri provokáciách Kanaďanov." Vladimír Vůjtek mladší v spomínanom zápase strelil hetrik a pridal jednu asistenciu, po niekoľkých krosčekoch od súperových hráčov však skončil s otrasom mozgu a na turnaji si už nezahral.
 

Vyberte región