Rusko porazilo Nemecko 4:1, zborná v sobotu nastúpi proti Fínom

19.05.2016 Celý región

Moskva 19. mája (TASR) - Druhým semifinalistom z moskovskej vetvy play off na MS sa vo štvrtok stali hokejisti Ruska, ktorí zdolali Nemecko 4:1. Po prvom góle favorita nebolo pochýb o jeho triumfe, lebo mal kolosálnu hernú i streleckú prevahu.

Víťazný tím sa v sobotu v boji o finále stretne s Fínskom, ktoré vyradilo Dánov.

štvrťfinále (Moskva):

Rusko - Nemecko 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 21. Šipačov (Dadonov, Belov), 28. Dadonov (Šipačov), 35. Šipačov (Telegin), 43. Ovečkin (Kuznecov, Ľubimov) - 5. Reimer. Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Rantala (Fín) – Lhotský (ČR), McIntyre (USA), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Jemelin, Čudinov, Orlov, Marčenko, Belov, Zajcev - Širokov, Kuznecov, Ovečkin - Sannikov, Dacjuk, Mozjakin - Dadonov, Šipačov, Panarin - Ľubimov, Kalinin, Telegin

Nemecko: Greiss – Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag – Seidenberg, Goc, Kink – Reimer, Hagel, Gogulla – Noebels, Draisaitl, Macek – Braun, Kahun, Flaake.


Zo štandardného priebehu prvej tretiny sa vyčlenili dve minúty. V piatej mali Nemci najprv dve obrovské šance a do tretice ešte v tom istom striedaní dali úvodný gól zápasu. V tej dvadsiatej po náhodnom útoku trafili žŕdku. Ináč sa všetko dialo na druhej strane ľadovej plochy. V úvode to bol súboj ruských ostrostrelcov s výborne chytajúcim Greissom, po inkasovanom góle nájazdy ruskej zbornej narážali na skvelé defenzívne štruktúry Nemcov, ktorí sústredene vykrývali kanonierske pozície súpera a v závere prišla lavína čistých šancí, ktoré sa skončili paľbou vedľa, alebo na čoraz čarovnejšom nemeckom brankárovi. Sumár tretiny vyjadrili strely 13:6, čisté šance 6:2 a skóre 0:1

Čo sa nepodarilo Dacjukovi, Čudinovovi, Mozjakinovi, Ovečkinovi a Teleginovi, to v druhej časti zariadila geniálna formácia Dadonov-Šipačov-Panarin. "Maladci" sa neskutočnými kreáciami postarali o vedenie vysokého favorita, ktorý mohol pridať aj ďalšie kusy, ale Ľubimov v tutovke "stratil zrak" a na Ovečkina si "sadol" stále skvelý Greiss. Proti šachovej spolupráci Šipačova s Teleginom však bol aj on bezmocný. Nemci ale hrali neskutočne disciplinovane, nenechali sa vylučovať a aj preto odolávali výprasku, na druhej strane sa ale takmer nedostávali do útočných kombinácií.

V tretej tretine Ovečkin napokon našiel recept a namiesto príklepov prekonal nemeckú brankársku prekážku bleskovým švihom. Od stavu 4:1 Rusi predviedli exhibíciu - ako ľahko sa vedia dostať do šancí a ako noblesne ich vedia prekombinovať.
 

Vyberte región