Na Strednici otvoria v sobotu lyžiarsku sezónu

14.11.2007 Kežmarok

Ždiar 14. novembra (TASR) - Novú lyžiarsku sezónu otvoria v sobotu 17. novembra v lyžiarskom stredisku Ždiar - Strednica na úpätí Belianskych Tatier.
"Sneženie prišlo v tomto roku skôr, ale prírodný sneh na troch zjazdovkách, ktoré spustíme počas víkendu, sme doplnili aj o technický. Od pondelka využívame na zasnežovanie päť snehových diel. Na upravených zjazdovkách máme zatiaľ 25 cm snehu a do víkendu ho bude viac, " uviedol pre TASR šéf Skicentra Strednica - Ždiar Marián Bekeš.
Podľa neho víkendový začiatok novej lyžiarskej sezóny bude rekordným v histórii strediska. "Doterajší rekord je z roku 2005, kedy sme začínali 2. decembra, " spresnil Bekeš. Dodal, že uplynulá sezóna sa začala na Strednici 22. decembra a trvala do 10. apríla. Počas nej využilo služby strediska 47-tisíc lyžiarov.
Počas prvého lyžiarskeho víkendu novej sezóny 2007/2008 budú na Strednici premávať dva z deviatich lyžiarskych vlekov a lyžiari budú mať k dispozícii tri zjazdovky, bezplatné parkoviská a dva bufety. Za celodenný lístok zaplatia dospelí lyžiari 300 Sk, deti 200 Sk.
 

Vyberte región