Združenie Občan a demokracia zorganizovalo antidiskriminačné tréningy

26.11.2007 Poprad

Bratislava 26. novembra (TASR) - Antidiskriminačné tréningy organizovalo od 19. do 23. novembra v Tatranskej Štrbe občianske združenie Občan a demokracia. Zúčastnili sa na nich mimovládne a odborové organizácie, ktoré sa ...
Prvé podujatie zorganizovali v dňoch 19. až 21. novembra a bolo určené ľuďom z mimovládnych organizácií, ktoré sa zaoberajú presadzovaním princípu rovnosti a zákazu diskriminácie na Slovensku. Druhým podujatím bol seminár o postavení mimovládnych a odborových organizácií v boji proti diskriminácii. Seminár pre mimovládny a podnikateľský sektor sa uskutočnil v dňoch 22. a 23. novembra.
\"Domnievame sa, že práve tieto sektory môžu výrazne prispieť k odstraňovaniu diskriminácie, \" uviedla pre TASR riaditeľka združenia Občan a demokracia Šarlota Pufflerová.
Predstavitelia združenia sa stretli 21. novembra v Poprade aj s predstaviteľmi regionálnych médií na prvom z troch informačno-vzdelávacích stretnutí, tematicky tiež zameraných na diskrimináciu a jej odstraňovanie zo života spoločnosti.
Súčasťou antidiskriminačných projektov je aj novovznikajúci portál Diskriminacia.sk, ktorého ambíciou je podľa Pufflerovej stať sa univerzálnym otvoreným priestorom pre šírenie informácií o zásadách rovnakého zaobchádzania, diskriminácii, jej prejavoch a príčinách.
TASR o tom dnes informovala mediálna manažérka združenia Občan a demokracia Hana Fábry.
 

Vyberte región