Vyvrcholila prehliadka ľudových piesní Makovická struna

02.12.2007 Bardejov

Bardejov 2. decembra (TASR) - V poradí 35. ročník prehliadky ľudových piesní Makovická struna vyvrcholil sobotňajším večerným finálovým koncertom v Bardejove.
Ako uviedol člen Ústrednej rady Zväzu Rusínov-Ukrajincov Slovenska so sídlom v Prešove Pavol Bogdan, prehliadka je jednou z najväčších a najdôležitejších akcií vo veľkom množstve aktivít tejto spoločenskej organizácie ukrajinskej národnostnej menšiny v SR. Popularizuje a uchováva bohatstvo ľudových piesní a objavuje nové spevácke talenty z východného Slovenska. \"Teší nás, že sa objavilo mnoho nových tvárí a medzi nimi aj mladí. Porota vyberala zo 70 víťazov regionálnych kôl. Hosťom súťaže bol známy spevák ľudových piesní Ján Ambroz z Telgártu, \" povedal Bogdan.
Finálovému koncertu predchádzali regionálne prehliadky. Súťažilo sa v troch kategóriách - sólovom speve, duetách a v triospeve. \"Laureátkou sólového spevu sa stala Simona Kačmarová zo Stročína z okresu Svidník s piesňou A okolo vodičky. V duo speve sa na prvom mieste umiestnili Katarína Grinčová z Olšavice a Patricia Demová z Brutoviec s piesňou Ej, posmoť mi Haničko. V trio speve zabodovala trojica z Litmanovej v zložení Natália Sikorjaková, Katarína Sikorjaková a Ivana Hlinková s piesňami Ej, špivam sobi a Jak sme išli my s hrabľami, \" informoval TASR predseda poroty Vladimír Ľjubimov.
Po minuloročnej premiére sa finálový galakoncert dnes prenesie do Prešova.
 

Vyberte región